Dnes je pondelok 22. júna 2026, meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Aktuality

MUDr. Štipanicová dovolenka od 11. 2. - 15.2. 2013

Očná lekárka v Smoleniciach MUDr. Štipanicová oznamuje pacientom, že od 11. 2. - 15.2. 2013 nebude ordinovať.

Zasadnutie OZ, dňa 4. 2. 2013

V zmysle zákona  č. 369/1990 Z. z. o obecnom zriadení  starosta obce zvoláva  zasadnutie obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční dňa 4. 2. 2013, t. j. v pondelok o 18. 00 hod. v kultúrnom dome v Horných Orešanoch 

 
Program:
1.Otvorenie, návrh na navrhovateľa, overovateľov a zapisovateľa OZ
2. Kontrola plnenia uznesení
3. Informácia o výsledku kontroly a prijatých opatreniach vyplývajúcich z kontroly NKÚ
4. Zmluva o zabezpečení starostlivosti o odchytené zvieratá
5. Ponuka na odpredaj nehnuteľnosti od J. Reháka, Tulská 2, Banská Bystrica
6. Žiadosť o odkúpenie časti pozemkov pre Mgr. Hilka a manž., bytom Horné Orešany128
7. Žiadosti Miroslava Nováka, Horné Orešany č. 590 o odpredaj alebo prenájom obecných
     pozemkov
8. Odpredaj obecného majetku – studňa na Majdáni
9. Rôzne
9.1. Výpoveď z nájmu – Ing. Marián Bočko- Vinárstvo, Šenkvice, Družstevná 49
9.2. Žiadosť k umiestneniu prevádzky zber odpadov pre Romana Oravca Romden Plus,    
                                                                                           Karpatská 2205/40, Modra
9.3. Informácia  zmluvy o nájme medzi Chemolakom, a.s. Smolenice a obcou Horné Orešany
9.4. Žiadosť o zriadenie verejného osvetlenia pre Milana Púchleho, Horné Orešany č. 425
9.5. Listy p. Jána Labaniča a Jany Sabovej, bytom Horné Orešany č. 554 o dodávke vody  
       a odvádzaní odpadových vôd
10. Interpelácie
11. Záver

Chrípkové prázdniny od 23.1 - 25.1. 2013

Riaditeľka ZŠ s MŠ v Horných Orešanoch, po dohode so zriaďovateľom ZŠ s MŠ Obcou Horné Orešany a po oznámení na Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave, oznamuje rodičom detí v MŠ a rodičom žiakov v ZŠ, že podľa Metodického usmernenia v súvislosti s chrípkovou sezónou zatvára školské zariadenie od 23.1.2013 ( t.j. v stredu ) do 25. 1. 2013 ( v piatok ). Vyučovanie sa začne 28. 1. 2013 ( v pondelok ).

Opis stavu elktromerov od 22. 1. - 31.1. 2013

Západoslovenská energetika, a.s. oznamuje občanom, že od 22. 1. 2013 - 31. 1. 2013 budú pracovníci spoločnosti opisovať stavy lektromerov od s. č. domu 1 - 274 a od s. č. 461 - 775.

Opis stavu elektromerov v termíne od 15. 01. - 20. 01. 2013

ZSE, a. s. oznamuje občanom, že v termíne od 15. 01. - 20. 01. 2013 budú pracovníci spoločnosti opisovať stavy elktromerov od súpisného  čísla 267 po súpisné číslo 459. Žiadame občanov, ktorí sa nebudú zdržiavať doma, aby stavy elektromerov opísali a ponechali na viditeľnom mieste. 

Ohňostroj 1.1 2013 o 00. 45 hod. v areáli TJ

Obecný úrad v Horných Orešanoch pozýva občanov
na ohňostroj pri príležitosti 20. výročia vzniku

SR, ktorý sa bude konať 1. 1. 2013,  45 minút
po polnoci
v areáli TJ.

Pozvánka na ples vinárov 19. 1. 2013

Ples vinárov Horné Orešany Slovenský zväz záhradkárov Horné Orešany Vás pozýva na Ples Hornoorešanských vinárov, ktorý sa bude konať 19. 1. 2013 v kultúrnom dome Horné Orešany. Do tanca hrá skupina Senátor.

- viac infromácií nájdete v pozvánke

Vianočný pozdrav

Príjemné prežitie vianočných sviatkov, veľa zdravia a spokojnosti v kruhu rodiny Vám praje starosta obce Bc. Ján Kormúth a pracovníci obecného úradu.

Stránkové hodiny obecného úradu počas vianočných sviatkov.

24. 12. 2012 - ZATVORENÉ
25. 12. 2012 - ZATVORENÉ
26. 12. 2012 - ZATVORENÉ
27. 12. 2012 - 8. 00 hod - 12. 00 hod.
28. 12. 2012 - 8.00 hod. - 12. 00 hod.
31. 12. 2012 - ZATVORENÉ
02. 01. 2013 - 8. 00 hod. - 12. 00 hod.
03. 01. 2013 - 8. 00 hod - 12. 00 hod.
04. 01. 2013 - ZATVORENÉ

 V súrnych prípadoch ( vybavenie pohrebu ) volajte p. Petrovičovú na č. t. 0911 276 069 

Pozvánka na Vianočný punč 2012

Vianočný punčBlížia sa Vianoce, sviatky narodenia Ježiša Krista, sviatky plné lásky. Sviatky, keď by si ľudia mali nájsť čas na svojich blízkych, priateľov, čas na seba. Preto by sme vás chceli pozvať na „Vianočný punč“, ktorý sa bude konať 26. 12. 2012 o 14:30 pri kostole. Príďte si vychutnať pohodovú vianočnú atmosféru v kruhu priateľov a známych. Pripravený bude pre vás punč, varené vínko, čaj. Čakajú na Vás aj medovníky, chlieb s masťou a s cibuľou a lokše. Tešíme sa na vás.

Tiež by sme sa chceli poďakovať všetkým pomocníkom, spolupracovníkom, sponzorom za ochotu a pomoc prejavenú v roku 2012. Veríme, že aj v roku 2013 sa nám podaria akcie, z ktorých sa budeme spoločne radovať.

Šťastné a veselé Vianoce, všetko dobré do nového roku vám želajú členovia LOMOZ oz.

FOTO: pozrite si fotky z Vianočného punču 2012