Dnes je streda 29. júna 2022, meniny má Peter a Pavol, Petra, zajtra Melánia. Význam mien.

FidliCanti

Sme muzikanti z Horných Orešian. Fidlikanie na husliach a spev sú našimi najväčšími záľubami, preto sme si vybrali meno FIDLI  a pridali sme „priezvisko“ CANTI,  aby to bolo všetkým jasné. Hráme prevažne folklór, no máme radi akúkoľvek dobrú muziku.

FidliCanti

Prvýkrát sme si spolu zahrali v roku 2011. Zakladajúcimi členmi boli Gregušovci (umelecká vedúca Andrea a synovia huslisti a speváci Ivko, Onrík a najmenší spevák Tomáško) a Lamošovci – krojárka Marika s huslistom a sólovým spevákom Jankom a harmonikárom Miškom. Neskôr sa pridala rodina Krajčovičová – manažérka Ruženka a speváčky Miška a Laurika. Rodina Banciová posilnila tím o rok neskôr. Adamko sa postavil za kontrabas,jeho sestra Danicka za mikrofón a ich mama Janka pomáha s prípravou speváčok a s krojmi. Otcovia rodín sa starajú o organizačnú a technickú podporu skupiny a tak dotvárajú mozaiku FidliCantov.

Od roku 2016 skúšame hrať aj v netradičnom – neľudovom zložení. Pohrávanie sa s tvrdšími žánrami (world music, etno music, pop a rock) otvorilo dvere novým členom. Prítomnosť Laury Szršeňovej za bicími a gitaristu Martina Sviteka prinieslo FidliCantom celkom nové hudobné možnosti. V súčasnosti teda ponúkame dva druhy vystúpení – folklórne v tradičnom zložení a rockové so značnou dávkou experimentovania.

Viac informácií: www.fidlicanti.sk